Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Vazno izvestuvanje

Go down 
AuthorMessage
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Vazno izvestuvanje   Sat May 08, 2010 12:53 am

Штотуку прочитав една порака во која професорката Марија н

известува дека до крајот на рокот за заверување на семестарот, потребно е и да пополниме пријави за изборните предмети што ќе ги слушаме во седмиот семестар (онакви какви што пополнувавме на почетокот на годината). Пријави професорката ќе ги остави во библиотека, а, колку што сфатив, некои од нив веќе ги има и на студентски прашања.
Back to top Go down
View user profile
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Izborni predmeti (za II)   Sun May 09, 2010 10:00 pm

Драги колеги и колешки што треба да запишувате петти семестар - поради она што е погоре напишано - во продолжение ќе ви ги запишам предметите што веројатно ќе можете да ги изберете за следната година:

1. Македонска книжевност во европски контекст (со проф. д-р Лидија Капушевска Дракулевска); со 3 (2+1) часови неделно;

2. Естетика (со проф. д-р Иван Џепароски); со 2+0 часови неделно;

3. Поетика на (не)вдоменоста (со проф. д-р Елизабета Шелева); со 2+0 часови неделно;

4. Политика и поетика (или: Кафка; со проф. д-р Славица Србиновска); со 2+0 часови неделно.

Не сум многу сигурен како функционира овој дел од наставата, но, од некоја причина, мислам дека треба да изберете три од овие четири. Исто така, имајте предвид дека 1 и 2 се двосеместрални, така што, ако ги изберете во петтиот, ќе морате да продолжите со нив и во шестиот семестар. Оние што слушаат некој јазик под Б, мислам дека немаат потреба да избираат додатни предмети.
Back to top Go down
View user profile
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Vazno izvestuvanje   Thu May 13, 2010 9:46 am

Утре (14ти мај 2010), во 12:00h треба да одржиме час со професорот Владимир. Само потсетување.
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content
PostSubject: Re: Vazno izvestuvanje   

Back to top Go down
 
Vazno izvestuvanje
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Разно :: Совети и препораки-
Jump to: