Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 bonnie & clyde filmovi

Go down 
AuthorMessage
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: bonnie & clyde filmovi   Sun May 04, 2008 12:47 am

во недостиг сум на неколку филмови поврзани со приказната за бони и клајд, а би сакала да ги имам во приватната колекција (was that snobbish enough?):

  • Gun Crazy - Joseph J. Lewis, 1949 [film noir]
  • The Bonnie Parker Story - William Whitney,1958
  • Bonnie & Clyde - Arthur Penn, 1967 [овој сигурно полесно се наоѓа, го имам гледано на тв одамна]
ги имам пуштено да се симнуваат, само како што ми изгледа немаат многу абер да се симнат во догледно време. ако некој ги има ( affraid ), и ми ги донесе (affraid affraid ), ќе му бидам вечно благодарна и во знак на одданост ќе му испечам американски колачиња.
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: bonnie & clyde filmovi   Sun May 04, 2008 9:02 pm

Сестра ми се врати. Претпоставката беше точна. Верзијата на Артур Пен ти ја носам утре, Ана.
Back to top Go down
View user profile
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: bonnie & clyde filmovi   Sun May 04, 2008 9:44 pm

благодарам, повели кај мене кога сакаш на колачиња и филм : )
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Sponsored content
PostSubject: Re: bonnie & clyde filmovi   

Back to top Go down
 
bonnie & clyde filmovi
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Full body silicone Leana by Bonnie Sieben SOLD
» Sophia Madelina for Adv Asian ebook? Help with neutralising?
» Roberts Barracks
» Nursery name change
» Bonnie Brown twins getting ready for ebay

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Необврзно :: Филм и театар-
Jump to: