Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Konecen raspored za ispitot MKD knizevnost (junska sesija)

Go down 
AuthorMessage
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Konecen raspored za ispitot MKD knizevnost (junska sesija)   Wed May 26, 2010 12:00 am

Колеги, денес со професорката Лидија се договоривме за распоредот на полагања поврзани со овој предмет. Првиот термин за полагање беше денеска, експозеа имаа Биле и Слаѓана. Останатите можеме да одбереме една од двете опции за полагање:

овој четврток, 27 мај, по 12:30 часот (затоа што претходно професорката има писмен испит)
и
наредниот четврток, 03 јуни, од 10.30 часот (во регуларниот термин за часот).

Слободно може да се бранат семинарските трудови и за двата курса што ги слушавме во текот на оваа студиска година - и за МКД книжевност 1 и за МКД книжевност 2.

Оценката, сепак, не се добива веднаш во индекс. Професорката рече дека би сакала да ги погледне и пишаните трудови, покрај тоа што ќе го сослуша експозето, па потоа да ја запише конечната оценка.

Со среќа на сите што ќе полагате во овој испитен рок!
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
 
Konecen raspored za ispitot MKD knizevnost (junska sesija)
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: III година :: Македонска книжевност-
Jump to: