Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Prijavuvanje ispiti - januarski rok 2011

Go down 
AuthorMessage
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Prijavuvanje ispiti - januarski rok 2011   Mon Dec 06, 2010 6:27 pm

Известување поставено на веб страната на филолошки:

ПРИЈАВУВАЊЕ НА ИСПИТИТЕ

ЈАНУАРСКИ ИСПИТЕН РОК 2011

ЗА СТУДЕНТИТЕ ОД НОВИТЕ ПРОГРАМИ

(СТУДЕНТИТЕ ЗАПИШАНИ ПО 2004 ГОДИНА)1. Пријавувањето на неположени предмети од ПРЕТХОДНИТЕ семестри ќе се врши со пријава и индекс во студентската служба од

2.12.2010 до 10.12.2010

>Испитите ќе се полагаат во првата декада од 10 - 20.1.2011<2. Пријавувањето на испитите од ПОСЛЕДНИОТ НЕПАРЕН семестар ќе се врши преку интернет на веб страната на Факултетот www.flf.ukim.edu.mk од 2.12.2010 до 10.12.2010,

за испитите кои ќе ги пријавите задолжително се поднесуваат и пријави задно со индекс во Студентската служба од

13.12.2010 до 17.12.2010.

>Испитите ќе се полагаат во втората декада од 21.1 – 1.2.2011<


ВАЖНО!!!

Предметите за следниот парен семестар се бираат преку интернет или со пријавен лист кој се остава во една од кутиите во Студентската служба

од 6.12.2010 до 20.12.2010
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
 
Prijavuvanje ispiti - januarski rok 2011
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» 2011 Arrived... HAPPY NEW YEAR to you all!!
» 09th July 2011 - London UK - Masjid Al Ansar presents The Key to Paradise by Sh. Mohamad Salah
» lundi 30 mai 2011: Mac, PC ou Linux ?
» mardi 12 juillet 2011 : Tous à la fête foraine!
» Lundi 18 avril 2011: vivre en ville ou à la campagne

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Известувања :: Испити-
Jump to: