Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 гостувања

Go down 
AuthorMessage
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: гостувања   Tue Mar 08, 2011 2:01 am

Драги мои,

Професорката Ќулавкова ни организира две гостувања (едното по Модели на толкување, другото по Креативно пишување 2) за месецов:

  • Модели на толкување
    15. 03. 2011 |09:30h| - гостување на Ана Кечан (архетипско-ритуална интерпретација на Господар на прстените, трилогијата; за овој семинар потребно е да се изгледаат трите филмови на Питер Џексон!)

  • Креативно пишување
    24. 03. 2011 |11:20h| - гостување на Бела Глигорова (креативна работа; пишување драмска сцена врз база на расказ)Се гледаме таму!
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
 
гостувања
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: IV година :: Херменевтика-
Jump to: