Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Prijavuvanje ispiti: Avgust/Septemvri 2011

Go down 
AuthorMessage
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Prijavuvanje ispiti: Avgust/Septemvri 2011   Fri Jun 24, 2011 10:31 am

ПРИЈАВУВАЊЕ НА ИСПИТИ ЗА СЕСИЈАТА АВГУСТ/СЕПТЕМВРИ 2011
ЗА СТУДЕНТИТЕ ШТО СТУДИРААТ ПО ЕКТС:

1. 22 јуни – 9 август (до 15:00 часот) – пријавување на испити преку интернет (на студентските профили)

2. 22 - 30.06/8 - 9.8.2011 (до 15:00 часот) – печати на пријавите за испитите што се пријавени преку интернет.


НАПОМЕНА: ЗА ПРИЈАВУВАЊЕ НА ЗАОСТАНАТ ИСПИТ (СЛУШАН ПРЕД ДВА СЕМЕСТРИ) ПРИЈАВАТА СЕ ОСТАВА КАЈ РЕФЕРЕНТОТ (ЗА ПРЕДМЕТИТЕ ШТО НЕ СЕ ПРИЈАВЕНИ ПРЕКУ ИНТЕРНЕТ)

НАПОМЕНА: СИТЕ ИСПИТИ СЛУШАНИ ВО ПОСЛЕДНИТЕ ДВА СЕМЕСТРИ ЗАДОЛЖИТЕЛНО ТРЕБА ДА БИДАТ ПРИЈАВЕНИ ПРЕКУ ИНТЕРНЕТ ВО СПРОТИВНО НЕМА ДА ДОБИЕТЕ ПЕЧАТ НА ПРИЈАВАТА ЗА ИСПИТ.


Ве молиме проверете ги предметите што ќе ги слушате во следниот зимски семестар за учебната 2011/2012, предметите се во делот Моите предмети во студентските профили, во случај на грешка пишете ни на ekts.sluzba@gmail.com.ЗА СТУДЕНТИТЕ ШТО СТУДИРААТ ПО СТАРИТЕ СТУДИСКИ ПРОГРАМИ (СО ОДЛУКА):


1. 21.6 – 9.8.2011 – пријавување на испити за августовската сесија
Пријавувањето на испитите е во Студентската служба.
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
 
Prijavuvanje ispiti: Avgust/Septemvri 2011
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» 2011 Arrived... HAPPY NEW YEAR to you all!!
» 09th July 2011 - London UK - Masjid Al Ansar presents The Key to Paradise by Sh. Mohamad Salah
» lundi 30 mai 2011: Mac, PC ou Linux ?
» mardi 12 juillet 2011 : Tous à la fête foraine!
» Lundi 18 avril 2011: vivre en ville ou à la campagne

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Известувања :: Испити-
Jump to: