Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 seminarski za II kolokvium

Go down 
AuthorMessage
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: seminarski za II kolokvium   Fri May 09, 2008 2:49 am

Ако некој сака да направи семинарска по Современ македонски 2, до следниот час на 15-ти мај може да предложи некоја тема што ќе биде поврзана со материјалот што го работиме во овој семестар, т.е. околу различните зборовни групи. Може да се работи и во тимови, а семинарските треба да бидат готови до крајот на овој месец/почетокот на следниот. Параметрите се истите кои важеа и за семинарските од првиот семестар.

achtung: Со семинарската се добива една оценка повеќе по Современ македонски! Very Happy
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: seminarski za II kolokvium   Wed May 28, 2008 9:20 pm

utre imame chas?
Smile
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: seminarski za II kolokvium   Wed May 28, 2008 10:12 pm

не, немаме повеќе предавања во оваа учебна година.
патем, донеси го македонскиот речник што го имаш во петок, да ја направиме семинарската преку викенд, до следниот вторник може да се предаде. по колоквиумот може да видиме кој што ќе земе, јас до тогаш веројатно ќе го имам напишано воведот и ќе ви го пратам на меил...
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: seminarski za II kolokvium   Wed May 28, 2008 10:28 pm

tenks for d infou

a za rechnikot
ouki douki
...
ako sakash mozheme i grupnjak (mhm,mhm) da praime za vikendov kaj mene... da ne fotokopirame..etc,etc...
...kje se dogovorime vo petok Wink
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
Sponsored content
PostSubject: Re: seminarski za II kolokvium   

Back to top Go down
 
seminarski za II kolokvium
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: I година :: Современ македонски 1-
Jump to: