Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Dati za IV kvartal

Go down 
AuthorMessage
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Dati za IV kvartal   Sat May 17, 2008 10:05 pm

Сега за сега, само ова:

30. 05. |12:00h| - Хеленска книжевност
Back to top Go down
View user profile
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: Dati za IV kvartal   Thu May 22, 2008 10:27 am

03. 06. |11:00h| - Современ македонски јазик
06. 06. |09:00h| - Теорија на книжевност
09. 06. |10:00h| - Поетика на имагинарното и митот (што е, всушност, испит)

За оние со изборни:
26. 05. |09:00h| - Американски расказ
17. 06. |09:00h| - Англиски јазик
Back to top Go down
View user profile
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: Dati za IV kvartal   Thu May 22, 2008 11:04 am

a za ispiti nekoj neshto spomna ili...?
...konkretno za teorija me interesira...pa da recheme deka i za latinski (iako gledam deka nema nitu termin za kolokvium).
fala odnapred
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: Dati za IV kvartal   Thu May 22, 2008 11:48 am

Никој не спомна ништо... всушност, некој ја праша професорката Марија за дата и мислам дека таа рече дека ќе се закаже по прегледувањето на вторите колоквиуми. Ако добро се сеќавам, истото се случуваше и во првиот семестар.
Back to top Go down
View user profile
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: Dati za IV kvartal   Thu May 22, 2008 12:20 pm

Виктор, теорија е на 06. 06...
а патем, латнски колоквиумот може најдоцна на втори, по тоа што кажа Ема.
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: Dati za IV kvartal   Thu May 22, 2008 12:28 pm

Грешка... исправи ја ако можеш, Ана - да не се збуни некој. А гледам и месецот за американски расказ е погрешен...
Back to top Go down
View user profile
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: Dati za IV kvartal   Tue May 27, 2008 7:47 pm

Еве ја комплетната листа на сите колоквиуми што преостануваат до крајот на семестарот:

30. 05. |12:00h| - Хеленска книжевност
03. 06. |11:00h| - Современ македонски јазик
05. 06. |12:00h| - Латински јазик
06. 06. |09:00h| - Теорија на книжевност
09. 06. |10:00h| - Поетика на имагинарното и митот (што е, всушност, испит)
------------------------------------------------------------------------------
17. 06. |09:00h| - Англиски јазик
Back to top Go down
View user profile
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: Dati za IV kvartal   Tue Jun 03, 2008 9:15 am

ај ако некој види сабајлево нека пише...
колоквиумов денес е од 11:00 или во терминот за час 11:20/30?
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
Sponsored content
PostSubject: Re: Dati za IV kvartal   

Back to top Go down
 
Dati za IV kvartal
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Известувања :: Колоквиуми-
Jump to: