Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Citati i bibliografii

Go down 
AuthorMessage
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Citati i bibliografii   Fri May 23, 2008 6:41 pm

Немам никаква идеја како се нашол текстов на страницата на Правен факултет, и како тоа го нема кај нас, но, во секој случај - достапен е. Како Word документ. Токму тука.
Back to top Go down
View user profile
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: Citati i bibliografii   Fri Jan 15, 2010 12:19 am

Сакав да поставам линк до документот што е овде, но очигледно тоа веќе е направено. Имајќи ја предвид актуелната сезона на семинарски, само да потсетам дека таму има преведено скратен Прирачник за цитирање на извори според Чикашкиот стандард.
Back to top Go down
View user profile
 
Citati i bibliografii
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Разно :: Совети и препораки-
Jump to: