Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Sappho .

Go down 
AuthorMessage
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Sappho .   Sat May 24, 2008 1:53 pm

Книгата Сапфо и нејзините влијанија што ни ја покажуваше професорот Владимир вчера на час е кај мене, ќе ја донесам во понеделник ако некој сака да ја копира. Многу е добро разработено се` внатре, така што ако некој го интересира посебно оваа поетеса, не смее да ја пропушти.

Еве и еден линк (.пдф формат) студија напишана од некој професор по класични студии за Сапфо Sappho.pdf
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
 
Sappho .
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: I година :: Хеленска книжевност-
Jump to: