Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 zaveruvanje na II semestar [okk i birokratijata]

Go down 
AuthorMessage
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: zaveruvanje na II semestar [okk i birokratijata]   Thu May 29, 2008 8:41 pm

Бев денес да го заверам семестарот и така ме начека таму чичко Благоја, што работи на нашиот шалтер, ако не по име, го знаете сигурно, да си ги каже маките со нас компаративците. Човекот вели дека не знае што е проблемот со ОКК, ама секогаш се или последни или заверуваат/пријавуваат после рокот (погодува дека не читаме соопштенија и чекаме некој да ни каже). Затоа, овој пат ќе има парична казна за тие што нема да заверат до 30. мај (утре). И тоа прилично голема, од некои 2.000 денари. Тоа му е наложено од Факултетот и овој пат нема да го заобиколи.
Значи, утре земете си 80 денари за семестрален лист и заедно со индексот, одете на шалтер веднаш по колоквиумот Хеленска, шалтерите работат до 14:30. Не мора да ги имате сите потписи, задолжителни се само тие од главните предмети (Теорија, Поетика и Хеленска). А пријавите за испитите не треба да ги носиме на шалтер, туку поединечно на професорите.

Со среќа утре на колоквиумот
и после, не заборавајте, на шалтер Wink


Last edited by evelynglyn on Fri May 30, 2008 1:33 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: zaveruvanje na II semestar [okk i birokratijata]   Fri May 30, 2008 1:17 am

Благодарност во име на сите што го прочитале соопштениево на време, Ана. Се гледаме утре.
Back to top Go down
View user profile
Eldritch

avatar

Male Number of posts : 61
Age : 36
Real name : 2м0r3
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: zaveruvanje na II semestar [okk i birokratijata]   Sun Jun 01, 2008 10:45 pm

А казнава си ја измисли сам тој човекот на шалтер?

Еве овде го глеам правилникот што ни го дадоа на почеток на година -и нема никакво правило за таква казна.

p.s.

Истиот правилник во кој ветуваат бесплатен интернет на факултет (што не работи иако има компјутери) а има и еден "неоспорно хипервистинит исказ " - цитирам: "Секоја катедра има сопствена библиотека, опремена со стручна литература." LOL :-}
Back to top Go down
View user profile http://www.ivanstojanovski-eldridzh.blogspot.com/
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: zaveruvanje na II semestar [okk i birokratijata]   Sun Jun 01, 2008 11:08 pm

ахх доста расветлуваш мистерии,

let us live in mythology farao
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Eldritch

avatar

Male Number of posts : 61
Age : 36
Real name : 2м0r3
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: zaveruvanje na II semestar [okk i birokratijata]   Tue Jun 03, 2008 1:20 am

"Оган бликнуваше од движењето на неговите усни.
Четворен разум имаше во него.
А неговите очи веднаш ги разурнуваа сите нешта."

Енума Елдриџ... овај
Елиш де

:-}}}}}}
Back to top Go down
View user profile http://www.ivanstojanovski-eldridzh.blogspot.com/
Eldritch

avatar

Male Number of posts : 61
Age : 36
Real name : 2м0r3
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: zaveruvanje na II semestar [okk i birokratijata]   Tue Jun 03, 2008 1:22 am

BTW Денес ја сретнав Јасмина :-} и ми рече дека Владимир им рекол дека нема да има никаква казна или проблем за заверување семестар.

ХА! :-}}}
Back to top Go down
View user profile http://www.ivanstojanovski-eldridzh.blogspot.com/
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: zaveruvanje na II semestar [okk i birokratijata]   Wed Jun 04, 2008 3:17 am

точно е, денес и јас бев со некои од кај нас да заверат семестар и стварно немаше никакви проблеми... така што, тие што уште немате заверено, не се секирајте, нема да има никаков паричен надомест...

тоа може ме видоа податлива за паничење па затоа така ми рекоа.
и не се излажале многу. од друга страна, тие што ми даваат секогаш по 4 салфетки кога купувам кроасан стварно не се во право, никад не се мачкам од уво до уво...
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
jasminART

avatar

Female Number of posts : 20
Age : 30
Real name : Jasmina Runevska
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: zaveruvanje na II semestar [okk i birokratijata]   Wed Jun 04, 2008 2:19 pm

Сигурно на чичко Благоја неделава не му е the best off. Мене половина час ми расправаше дека имало некаков проблем со нас од ОКК (а не дека нема туку ај) и тоа предходните 2 год, секогаш ние сме заверувале се последни. А не е свесен дека ние имаме и попаметни работи од тоа, како на пр. собирање фотокопии и сл. Но не се нервирајте, и Мартиновски кажа дека можи малку да доцниме...но да не ни стане навика. Basketball
Поздрав и добро study
Back to top Go down
View user profile
Eldritch

avatar

Male Number of posts : 61
Age : 36
Real name : 2м0r3
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: zaveruvanje na II semestar [okk i birokratijata]   Wed Jun 04, 2008 3:16 pm

Мене ми е чудно што сите го игнорираат обидот на "чичко Благоја" да си лапне 2 иљадарки на суво. :-}

Ама кога ќе подразмислам малце тоа и не ме чуди ама ич. ;-}
Back to top Go down
View user profile http://www.ivanstojanovski-eldridzh.blogspot.com/
Eldritch

avatar

Male Number of posts : 61
Age : 36
Real name : 2м0r3
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: zaveruvanje na II semestar [okk i birokratijata]   Wed Jun 04, 2008 3:27 pm

Roy:
We've got a lot in common.


Sebastian:
What do you mean?


Roy:
Similar problems.


Pris:
Accelerated decrepitude.

(од филмот Blade Runner) ;-}}
Back to top Go down
View user profile http://www.ivanstojanovski-eldridzh.blogspot.com/
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: zaveruvanje na II semestar [okk i birokratijata]   Wed Jun 04, 2008 6:12 pm

еј пер.... да си лапне...?....сигурно и него го информирале така и најискрено немаше да ме зачуди ако требаше да платам ама поштен човек си е Блгоја. Smile
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
Eldritch

avatar

Male Number of posts : 61
Age : 36
Real name : 2м0r3
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: zaveruvanje na II semestar [okk i birokratijata]   Sat Jun 07, 2008 5:10 pm

Незнам каков човек е и не ме интересира ама од тоа што го имам видено не е баш среќен човек, и никад не е добро расположен. Напротив кога и да отидам на шалтер се понаша како студентите да му се криви што не е среќен.
Back to top Go down
View user profile http://www.ivanstojanovski-eldridzh.blogspot.com/
Sponsored content
PostSubject: Re: zaveruvanje na II semestar [okk i birokratijata]   

Back to top Go down
 
zaveruvanje na II semestar [okk i birokratijata]
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Известувања :: Инфо табла-
Jump to: