Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Portal OKK

Go down 
AuthorMessage
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Portal OKK   Thu May 29, 2008 9:24 pm

Ако забележавте, имаме едно ново копче горе во навигацијата: Portal.
Тоа е сега default страницата што се отвора кога ќе напишете komparativna.aforumfree.com, со линк до форумов.
Порталот се појави по препорака на професорот Владимир, затоа што дозволува вмрежување со надворешни сајтови што до сега само со форумот не ни беше достапно. Постовите кои се на средината на порталот се истите од Инфо-табла категоријата што ја имаме на форумов, а подолу има и календар што ќе може да го искористиме за бележење на поважни датуми, како испити, рокови, концерти, филм проекции, итн. (родендените се таму по автоматизам на тие што ги имаат напишано при регистрацијата).
Сите предлози за проширување на листата со линкови, или штобило, пишете ги any time, било каде каде што ќе можам да ги видам.
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: Portal OKK   Fri May 30, 2008 1:09 am

Само да си кажам дека кога вчера го посетив форумов, бев пријатно изненаден и восхитен од две нешта:
1) неговиот нов изглед (особено ми се допаѓа изборот на боите и транспарентноста на боите на категориите); и
2) експедитивноста на Ана (идејата за порталот Владимир ја предложи завчера - добро, кога стигна?).
И толку. Само да си кажам.
Back to top Go down
View user profile
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: Portal OKK   Fri Oct 17, 2008 5:52 pm

леле леле маченце! I love you
браво Ана! ју рул! cheers
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: Portal OKK   Fri Oct 17, 2008 6:15 pm

има мини стрипчиња со истото маченце (Јакоб се вика), двајца германци го цртаат,
види тука.
кога бев во берлин купив еден календар со него и денес случајно видов дека на последната страница има веб сајт.
..what joy it was Very Happy
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Sponsored content
PostSubject: Re: Portal OKK   

Back to top Go down
 
Portal OKK
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Job portal for CS soon from the CLUB !!!!
» The Portal
» portal in revisiting past lives or portal to the spirit world?
» Govít procurement e-bidding set Q2 2011
» CERN - slowly preparing to power back up.

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Известувања :: Инфо табла-
Jump to: