Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Kniga za mrtvite

Go down 
AuthorMessage
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Kniga za mrtvite   Wed Jun 18, 2008 9:25 pm

Значи, ова се неколку места кои би можеле да му помогнат на Марјан за семинарската за Книга за мртвите:

  • Book Of The Dead и Knjiga mrtvih - статиите на англиската и српско-хрватската Википедија; најопшто.
  • Целосна верзија на англиски со низа воведни белешки.
  • Неколку интересни карактеристики за Книгата на мртвите.
  • Страница посветена само на Книгата на мртвите; всушност, таква и е адресата; има и неколку слики во боја.
  • Најдобрата страница за Египет; за жал нема многу за Книгата на мртвите, но има и повеќе од потребно за што и да е друго поврзано со Египетската цивилизација.
  • Ова е малку надвор од темата (одвај и да има спомнато за Книгата), но е на македонски. Нешто за Египетската уметност.

Па се надевам дека помогнавме.
Back to top Go down
View user profile
MaC

avatar

Male Number of posts : 21
Registration date : 2008-04-12

PostSubject: Re: Kniga za mrtvite   Tue Jun 24, 2008 3:51 pm

Виктор,
фала за помошта!!!!!

Ќе се потрудам некако да направам нешто хехе

Поззз Wink
Back to top Go down
View user profile
MaC

avatar

Male Number of posts : 21
Registration date : 2008-04-12

PostSubject: Re: Kniga za mrtvite   Wed Jun 25, 2008 1:36 am

....Еј,
а професорката во колку часот ке ги дава оценките на 30-ти?!
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content
PostSubject: Re: Kniga za mrtvite   

Back to top Go down
 
Kniga za mrtvite
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: I година :: Поетика на имагинарното-
Jump to: