Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Creative Commons

Go down 
AuthorMessage
Eldritch

avatar

Male Number of posts : 61
Age : 36
Real name : 2м0r3
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Creative Commons   Thu Apr 10, 2008 1:02 am

http://creativecommons.org/

Оваа страна служи за заштита на авторски права, за сите што имаат напишано некое дело што сакаат да си го заштитат од злоупотреба и крадење може овде да го регистрираат. Најдобра е заштитата кај што треба да се побара дозвола од "авторот".

p.s. Има и на македонски. :-}
Back to top Go down
View user profile http://www.ivanstojanovski-eldridzh.blogspot.com/
 
Creative Commons
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» A creative God
» Creative Writing 101 (By Ali Hale)
» Smoothie Cubes
» Dear God 6
» The Writer's Syllabus.

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Разно :: Совети и препораки-
Jump to: