Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Bane Prevoz (kliknete na linkot elektronski knigi za iznenaduvanje LOL :-}} )

Go down 
AuthorMessage
Eldritch

avatar

Male Number of posts : 61
Age : 36
Real name : 2м0r3
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Bane Prevoz (kliknete na linkot elektronski knigi za iznenaduvanje LOL :-}} )   Tue Sep 02, 2008 1:06 pm

http://www.baneprevoz.com/
Back to top Go down
View user profile http://www.ivanstojanovski-eldridzh.blogspot.com/
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Bane Prevoz   Tue Sep 09, 2008 8:15 pm

Не знам на каков начин стигнал Иван до страницава - if I recall well, неговиот одговор беше „I have my own sources“ (поправете ме ако грешам) - но ова е навистина една од најполезните што ги има на интернетот. Само за пример - одете на I и симнете ја првата книга:
ќе беше особено полезна за прва година, а не се сомневам и дека ќе биде и за втора. А да не спомнувам дека некаде таму можете да најдете српски препеви на Бодлер или Рилке, целиот лексикон на Вујаклија, грчките митови од Грејвс, па дури и Homo Ludens од Хојзинга. Само еден проблем - барем за мене - треба да се чита на монитор.
Back to top Go down
View user profile
Eldritch

avatar

Male Number of posts : 61
Age : 36
Real name : 2м0r3
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: Bane Prevoz (kliknete na linkot elektronski knigi za iznenaduvanje LOL :-}} )   Wed Oct 01, 2008 1:37 am

When you've been around long enough- you pick up a few things. ;-}
Back to top Go down
View user profile http://www.ivanstojanovski-eldridzh.blogspot.com/
Sponsored content
PostSubject: Re: Bane Prevoz (kliknete na linkot elektronski knigi za iznenaduvanje LOL :-}} )   

Back to top Go down
 
Bane Prevoz (kliknete na linkot elektronski knigi za iznenaduvanje LOL :-}} )
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Women and Prostitution. The Primal Instigators And Bane Of Men.
» Temperamental pulsacoil - the bane of my life

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Разно :: Совети и препораки-
Jump to: