Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Septemvriska ispitna sesija

Go down 
AuthorMessage
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Septemvriska ispitna sesija   Tue Sep 09, 2008 8:31 pm

Знам дека доцнам со распоредов, но бев на една непланирана мини-турнеја по роднини, па дури вчера се вратив дома по помалку или повеќе, двонеделно отсуство. Сеедно, денес бев на факултет и го препишав распоредот на сите испити во септември (освен македонски - не можев да најдам), но, со оглед на датите (некои се веќе и минати), се надевам дека повеќето ги знаете. Во секој случај, еве ги:


1
2
Теорија на книжевност
9.09/9:00h
29.09/9:00h
Поетика на имагинарното и митот
12.09/9:00h30.09/9:00h
Хеленска книжевност во компаративен контекст
03.09/9:00h19.09/9:00h
Латински јазик (за Филолошки факултет)
17.09/14:00h22.09/14:00h
Back to top Go down
View user profile
jasminART

avatar

Female Number of posts : 20
Age : 30
Real name : Jasmina Runevska
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: Septemvriska ispitna sesija   Thu Sep 11, 2008 10:56 pm

Еј кај сте бе компаративисти?Се изгубивте.
Да додадам дека и денес 11 септември сеуште немаше распоред за македонски. А за шпански требаше да биде денес современ шпански 1, но фала богу професорката не дојде (како и секогас), а утре е граматика на шпански 1 во 10 часот, незнам дали ке се појави професорката но....тоа е!Поззззз до сите и се гледаме.
Back to top Go down
View user profile
jasminART

avatar

Female Number of posts : 20
Age : 30
Real name : Jasmina Runevska
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: Septemvriska ispitna sesija   Wed Sep 24, 2008 4:46 pm

Ммммм, вака.Македонски требаше испитот да биде на 22, но презакажан е за на 29 (понеделник) во 13 часот.Па така,ке се видеме со оние кои им е за полагање и македонски 1 и македонски 2.
А дали ке се јунак изнајде да ми објасни дали ако немаш 42 кредити можеш да запишиш 3 семестар или поретко... јас имам 40 What a Face
Back to top Go down
View user profile
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: Septemvriska ispitna sesija   Thu Sep 25, 2008 1:33 am

па добро.... теорија е на 29ти во 9.... дај да ја замолиме барем на 1ви или 2ри да правиме....
мислам дека не ни може 2 условни предмети да полагаме во ист ден... ако е некој за нека пише да тркнеме до кај стојка.
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
Sponsored content
PostSubject: Re: Septemvriska ispitna sesija   

Back to top Go down
 
Septemvriska ispitna sesija
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Известувања :: Испити-
Jump to: