Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Latinski 17.09.2008

Go down 
AuthorMessage
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Latinski 17.09.2008   Mon Sep 22, 2008 6:09 pm

Резултати од испитот на 17ти:

Марина А. - 10
Ивана А. - 21,5
Бисера Б.- 53 (честитки!)
Симона П. - 3,5
Марија Т. - 26,5
Ивана П. - 30

тоа се резултатите за нашата група...колку што видов од филолошки и филозофски факултет вкупно околу 5 до 6 души имаа положено. речениците беа тешки...ама ако веќе бараме оправдание...ете...на кој му се учи после 2 месеци одмор!? Smile

не пишуваше со колку поени е положен испитот, но земајќи во предвид дека вкупно беа 70 поени претпоставувам дека со 35 поени е положен.

професорката има консултации во Вторник од 11:30 до 12:30 часот, а најверојатно и тогаш би ставала оценки.

...и тоа...
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
 
Latinski 17.09.2008
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» MOA-2008-BLG-310Lb - planet in the Galactic Bulge
» Post-disqualification under GPPB Resolution 01-2008
» Centurions tanks in service in Berlin area
» conflict in the BDS and ITB
» Pathfinder Testbed

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: I година :: Латински јазик-
Jump to: