Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Preliminaren raspored za vtora godina

Go down 
AuthorMessage
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Preliminaren raspored za vtora godina   Wed Oct 01, 2008 3:53 pm

час
Понеделник
Вторник
Среда
Четврток
Петок
1 и 2
8.00h-
9.35h

Теорија на книжевните дискурси 1

(асс. м-р М. Ѓорѓиева)

ХЕСП3 и 4
9.40h-
11.15h

Теорија на книжевните дискурси 1

(асс. м-р К. Ќулавкова)

ХЕСП5 и 6
11.20h-
12.55h
Поетика на ориенталните книжевности 1

(проф. д-р М. Бојаџиевска)

ХЕСП
7 и 8
13.00h-
14.35h
Книжевност и антропологија 1

(проф. д-р М. Бојаџиевска)

ХЕСП
9 и 10
14.40h-
16.15h
Поетика на усмената книжевност

(проф. д-р С. Србиновска)

ХЕСП


Современ македонски јазик 2

(доц. д-р С. Велева)

А1

11 и 12
16.20h-
17.55h
Римската книжевност во компаративен контекст

(доц. д-р В. Мартиновски)

ХЕСП


Современ македонски јазик 2

(доц. д-р С. Велева)

А1

13 и 14
18.00h-
19.35h
Римската книжевност во компаративен контекст

(доц. д-р В. Мартиновски)

ХЕСП
Back to top Go down
View user profile
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: Preliminaren raspored za vtora godina   Thu Oct 02, 2008 11:34 am

среда и петок слободни!? ....освен ако не ни бутнат некои од изборните... грејт!

...инаку.... Ќулавкова!? ....ах.... се молам само да е копи-пејст од претходните вторачиња...not again... Neutral
и пак ли ќе се гушиме во хесп....дем! дај подобро кај некој дома да се собираме за предавања...
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: Preliminaren raspored za vtora godina   Mon Oct 06, 2008 7:24 pm

Утре - вторник, 7 октомври 2008 - нема да се оддржат првите два часа (Вежбите по Теорија на книжевните дискурси 1 со асс. м-р Марија Ѓорѓиева), така што работниот ден почнува од 9:40h, директно со часот со професорката Ќулавкова. Ова, сепак, важи само за утре - од следната недела продолжуваме по истиот распоред!
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content
PostSubject: Re: Preliminaren raspored za vtora godina   

Back to top Go down
 
Preliminaren raspored za vtora godina
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Известувања :: Инфо табла-
Jump to: