Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 akademska scena

Go down 
AuthorMessage
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: akademska scena   Sat Oct 18, 2008 1:48 am

Студентите од Драмски во четвртокот беа на посета кај нас на Филолошки и не` поканија кај нив на претстава, секој петок од 20 часот.
Концептот е истиот од лани, студентите ги пробуваат претставите што ги подготвуваат на импровизирана сцена (т.н Академска сцена) во рамки на факултетот, а слободно место во публиката има за секој што сака да дојде и да гледа (освен ако не е некоја многу позната претстава, тогаш оди со резервации).

Луѓето оставија мејл, рекоа сите што сакаат да ги гледаат студентските претстави да им пишат на fdu.akademskascena@gmail.com за да бидат ставени на нивната мејлинг листа и редовно да ја добиваат програмата за која претстава кога ќе се пробува. Или, за резервација на седишта, ако има ептен интерес за нешто.

Повеќе инфо имаат на мајспејс страната myspace.com/akademskascena.
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: akademska scena   Tue Nov 11, 2008 10:38 pm

А сега имаат и сајт - Академска Сцена ФДУ
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
belaglig
GuestPostSubject: Re: akademska scena   Tue Feb 10, 2009 8:57 pm

Da odite. Jas odam redovno i ima ubavi parcinja da se vidat, sto od etidi do tekstovi licni do kratkometrazni filmovi
Back to top Go down
Sponsored content
PostSubject: Re: akademska scena   

Back to top Go down
 
akademska scena
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Необврзно :: Филм и театар-
Jump to: