Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 adela peeva - chija e ovaa pesna

Go down 
AuthorMessage
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: adela peeva - chija e ovaa pesna   Tue Oct 21, 2008 11:14 pm

Најдов еден сајт, проект, поттикнат од филмот што гледавме на предавањето. Има еден дел таму со некои од верзиите на песната, ако некој сака да ги симне или да ги преслуша.

Мене босанската ми беше највпечатлива.


Сајтот: Сечија песна
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
 
adela peeva - chija e ovaa pesna
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: II година :: Усмена книжевност-
Jump to: