Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Nisto bez Trifolio

Go down 
AuthorMessage
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Nisto bez Trifolio   Thu Oct 30, 2008 11:36 pm

За сите што се заинтересирани да ја прочитаат Ништо без Трифолио можете во целост да ја видите на македонски и англиски овде. Стефанија ја има земено за обработка и мислам дека треба во четврток да ја презентира.
Back to top Go down
View user profile
pLAVoMale Number of posts : 51
Age : 29
Real name : ~M~
Registration date : 2008-12-08

PostSubject: Re: Nisto bez Trifolio   Fri Dec 04, 2009 11:42 pm

аман а ја ја барав 100 дена и едвај ја најдов! =)))))
значи редовен да сум на форумов... =)
Back to top Go down
View user profile
Na Rajna i Slave maliot

avatar

Male Number of posts : 49
Age : 31
Registration date : 2009-01-20

PostSubject: Re: Nisto bez Trifolio   Sun Dec 06, 2009 1:37 am

Се сеќавам дека кога работевме римска комедија, Владимир го запиша насловот на табла. Арно ама, на таблата немаше место и мораше да се напише некако скратено. Беше напишано како Н. без Трифолио
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content
PostSubject: Re: Nisto bez Trifolio   

Back to top Go down
 
Nisto bez Trifolio
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: II година :: Римска книжевност-
Jump to: