Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Gostuvanje na profesorot Vlada Urosevik

Go down 
AuthorMessage
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Gostuvanje na profesorot Vlada Urosevik   Fri Dec 18, 2009 12:55 am

Предавање за Гогољ
Влада Урошевиќ
24. 12. 2009
(четврток)
11:30 ч.
ХЕСП


Сите колеги кои се слободни во тој период се топло добредојдени да го почувствуваат раскажувачкиот шарм на овој професор, кој, за жал, отиде во пензија пред ние да станеме студенти на катедрата.
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Na Rajna i Slave maliot

avatar

Male Number of posts : 49
Age : 31
Registration date : 2009-01-20

PostSubject: Re: Gostuvanje na profesorot Vlada Urosevik   Fri Dec 18, 2009 4:16 am

Сега ќе ја издадам колешка ми Дамјана Ивановска. Таа во една прилика изјави дека сака да си го посвои Влада Урошевиќ за дедо, за да и раскажува приказни
Што се однесува до предавањето, може ќе присуствувам. Иако лани го следев неговото предавање на истата тема. Сепак, Влада е рокенрол!
Back to top Go down
View user profile
pLAVoMale Number of posts : 51
Age : 29
Real name : ~M~
Registration date : 2008-12-08

PostSubject: Re: Gostuvanje na profesorot Vlada Urosevik   Sat Dec 19, 2009 4:46 pm

доаѓам!
Back to top Go down
View user profile
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: Gostuvanje na profesorot Vlada Urosevik   Mon Dec 21, 2009 4:28 pm

Може ли да замолам некој да снима аудио од предавањево?
За жал, морам да отсуствувам...
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: Gostuvanje na profesorot Vlada Urosevik   Tue Dec 22, 2009 2:40 am

Секако. Wink
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: Gostuvanje na profesorot Vlada Urosevik   Tue Dec 22, 2009 3:12 am

Благодариме однапред! =)

Таман и Дамјана ќе може да си го пушта кога ќе сака =)
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
pLAVoMale Number of posts : 51
Age : 29
Real name : ~M~
Registration date : 2008-12-08

PostSubject: Re: Gostuvanje na profesorot Vlada Urosevik   Thu Dec 24, 2009 11:33 pm

ја не можев да дојдам! како беше?
Back to top Go down
View user profile
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: Gostuvanje na profesorot Vlada Urosevik   Fri Dec 25, 2009 1:48 am

Одлично, забавно... ќе ги ставам, аудио снимките утре, иако не се многу добри, за да може да ги чуе кој сака. Wink
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: Gostuvanje na profesorot Vlada Urosevik   Sat Dec 26, 2009 1:48 am

***Линк***
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
Sponsored content
PostSubject: Re: Gostuvanje na profesorot Vlada Urosevik   

Back to top Go down
 
Gostuvanje na profesorot Vlada Urosevik
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Известувања :: Инфо табла-
Jump to: