Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Rabotilnica za METRIKA

Go down 
AuthorMessage
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Rabotilnica za METRIKA   Sun Feb 21, 2010 2:49 am

Почитувани колеги,

Во текот на наредните неколку недели ќе имаме прилика да присуствуваме на работилница посветена на метриката, која ќе биде водена од врвни професори, најголеми познавачи на метриката кај нас. Работилницата се состои од три дела кои опфаќаат теми од античката метрика до македонскиот верс.

Ве покануваме да дојдете на првиот дел од оваа работилница:

АНТИЧКА МЕТРИКА
со Проф. д-р Љубинка Басотова (препејувач на Ајнеида на македонски)

24.02.2010, СРЕДА
18.00 часот (поради колегите од четврта година кои имаат предавања цел ден, до 18:00)
Се чекаме пред ХЕСП.
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
 
Rabotilnica za METRIKA
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Известувања :: Инфо табла-
Jump to: