Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Poetsko Citanje vo Kumanovo

Go down 
AuthorMessage
DoppelgangerNumber of posts : 2
Registration date : 2009-12-10

PostSubject: Poetsko Citanje vo Kumanovo   Tue Feb 23, 2010 9:31 pm

Драги Колеги!

По повод отпочнување со работа на неформалната група "КРАН", ќе се одржи поетско читање во арт кафето "Цариград", Куманово. Официјално ве поканувам да бидете дел од овој настан, по можност да прочитате дел од вашето творештво, а и да се дружиме Smile. Поезија ќе читаат и неколку локални млади поети. Настанот е закажан за во сабота (27.02.2010), со почеток во 17:00 часот. Би било добро да го потврдите вашето присуство за да знаеме колку луѓе да очекуваме отприлика Smile. Поздрав!
Бобан Доцевски (I-ва година)


P.S. Во секој случај, ќе се видиме во Петок во мала станица на дружбата Smile
Back to top Go down
View user profile
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: Poetsko Citanje vo Kumanovo   Tue Feb 23, 2010 10:18 pm

Јас доаѓам сигурно.
Back to top Go down
View user profile
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: Poetsko Citanje vo Kumanovo   Wed Feb 24, 2010 1:19 am

со 80% сигурност - и јас! Smile
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Na Rajna i Slave maliot

avatar

Male Number of posts : 49
Age : 31
Registration date : 2009-01-20

PostSubject: Re: Poetsko Citanje vo Kumanovo   Wed Feb 24, 2010 2:02 am

50-50. Или ќе дојдам, или нема да дојдам.
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content
PostSubject: Re: Poetsko Citanje vo Kumanovo   

Back to top Go down
 
Poetsko Citanje vo Kumanovo
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Разно :: Случувања-
Jump to: