Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 Stipendii

Go down 
3 posters
AuthorMessage
Viktor Jovanoski




Number of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

Stipendii Empty
PostSubject: Stipendii   Stipendii EmptyWed Sep 23, 2009 11:45 pm

Многу веројатно, излезен е новиот конкурс за стипендија. Единствениот проблем е што ова изгледа важи само за оние кои веќе примаат стипендија, зашто какво и да е објаснување за оние кои штотуку треба да почнат - изостанува. Не е ништо чудно, сепак, конкурсот да биде надополнет овие денови, зашто истото се случуваше и минатата година. Па препорачувам погоре обележаната страница да се прегледува од време на време.
Back to top Go down
Viktor Jovanoski




Number of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

Stipendii Empty
PostSubject: Dali?   Stipendii EmptyTue Sep 29, 2009 9:00 pm

Како што ме извести мојот предраг другар Бојчески - доколку повнимателно се прочита договорот би можело да се увиди дека договорите, всушност, се однесуваат на минатата година. Истовремено, ако уште еднаш ја погледнете гореобележаната страница, ќе забележите дека сега недостасува и датата на известувањето. Така што - да го цитирам Бојчески - изгледа без причина се крена паника.
Back to top Go down
evelynglyn
Admin
evelynglyn


Female Number of posts : 374
Age : 35
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

Stipendii Empty
PostSubject: Re: Stipendii   Stipendii EmptyWed Sep 30, 2009 11:30 am

Загрижувачки е колку механички сум ги пополнина документите, без да ја забележам проблематичноста на годината што се повторува низ сите три идентични обрасци.

Сега значи останува само повремено да ја проверуваме владината страница и да го чекаме соопштението - тоа вистинското.
Back to top Go down
http://streets-of-dublin.blogspot.com
Viktor Jovanoski




Number of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

Stipendii Empty
PostSubject: Defintivno   Stipendii EmptyFri Oct 02, 2009 7:55 pm

Како што ме извести една другарка која денес отиде да поддаде документи за продолжување на стипендија, истото може да се направи се до 15ти ноември. Проблем со несоодветниот договор нема, заради тоа што единствените документи кои се потребни ни се уверение, потврда, рачно-напишана молба и индекс (за третово не сум сосема сигурен).
Back to top Go down
emilija

emilija


Number of posts : 20
Registration date : 2008-04-10

Stipendii Empty
PostSubject: Re: Stipendii   Stipendii EmptySat Oct 03, 2009 11:54 pm

Ti blagodaram za izvestuvanjeto Viktor
Back to top Go down
Sponsored content





Stipendii Empty
PostSubject: Re: Stipendii   Stipendii Empty

Back to top Go down
 
Stipendii
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Известувања :: Инфо табла-
Jump to: