Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

Навигација
 Форум
 Листа на членови
 Профил
 Помош
 Пребарување
Latest topics
» Za prva godina
Forum OKK - Portal EmptyWed Nov 06, 2013 5:48 pm by ivonna

» Bukowski
Forum OKK - Portal EmptyFri Jun 22, 2012 5:07 pm by lupcobocvarov

» Helenska knizevnost (III kvartal)
Forum OKK - Portal EmptyMon Oct 10, 2011 11:05 pm by Slock

» JSTOR
Forum OKK - Portal EmptySat Aug 13, 2011 12:22 pm by Jule

» Prijavuvanje ispiti: Avgust/Septemvri 2011
Forum OKK - Portal EmptyFri Jun 24, 2011 10:31 am by Jule

» SLAVKONF
Forum OKK - Portal EmptySat May 07, 2011 8:29 pm by evelynglyn

» 30 години ОКК
Forum OKK - Portal EmptyFri Apr 29, 2011 9:55 pm by IvanaT

» гостувања
Forum OKK - Portal EmptyTue Mar 08, 2011 2:01 am by evelynglyn

» za casot vo sreda, 09. mart
Forum OKK - Portal EmptyTue Mar 08, 2011 1:39 am by evelynglyn

Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
SLAVKONF
Forum OKK - Portal EmptySat May 07, 2011 8:29 pm by evelynglyn
КОНФЕРЕНЦИЈА ЗА СЛАВИСТИКА ВО ПРАГА,
НОЕМВРИ 2011

Конференцијата е отворена за учество на студенти по компаративна книжевност, текстовите (напишани на кој било …

[ Full reading ]
Comments: 0
30 години ОКК
Forum OKK - Portal EmptyMon Apr 11, 2011 1:09 pm by evelynglyn
Драги мои,

Како што веќе знаете, оваа година нашата катедра одбележува 30 години постоење. Денот на јубилејот ќе биде одбележан со официјална и неофицијална прослава - …

[ Full reading ]
Comments: 4
Sredba so Nikola MADZIROV
Forum OKK - Portal EmptyWed Mar 02, 2011 9:17 pm by evelynglyn
НИКОЛА МАЏИРОВ ќе гостува на нашата катедра во рамки на курсот Македонска книжевност 4. Во фокусот на разговорот ќе бидат неговата поетска збирка Преместен камен и …

[ Full reading ]
Comments: 1
OKK sredba IV
Forum OKK - Portal EmptySat Dec 04, 2010 3:10 pm by evelynglyn
Драги колеги,

Како што веќе знаете, 8ми декември е неработен ден. Но, воедно, тоа е и денот кога лани ја почнавме традицијата на собирање во кафиќи и дружење. Затоа во среда (08. 12) …

[ Full reading ]
Comments: 0
Podnesuvanje dokumenti za prodolzuvanje na stipendija
Forum OKK - Portal EmptySat Oct 31, 2009 3:34 am by evelynglyn
Кратка информација за колегите кои се уште немаат поднесено документи за продолжување на студентската стипендија (а претпоставувам дека истово важи и за тие кои …

[ Full reading ]
Comments: 5
RASPORED ZA IV god 2010 (zimski semestar)
Forum OKK - Portal EmptyFri Sep 17, 2010 11:35 am by evelynglyn
Распоредот за часовите од IV година - зимски семестар (2010/2011), може да се симне од следниве линкови:

линк 1
линк 2
линк 3

Ви посакувам убава и успешна нова академска година на сите! cat

[ Full reading ]
Comments: 1
KREDITI 2010/2011 - vazhno!
Forum OKK - Portal EmptySat Aug 07, 2010 11:27 am by evelynglyn
Јуле тукушто ми го препрати ова, го добила од факултетот во врска со бројот на кредити во 4та година:

Dobar den,

1. Zbirot na krediti od predmetite koi ste gi izbrale vo prijavata za predmeti nosi pomalku od 30 krediti.
Predmetite mozat da bidat 9/6/3 (promenata e so interna odluka) krediti shto znaci deka predmetite so 4 se namaluavaat na 3 a tie so 5 se zgolemuvat na 6.

2. Za tie shto samo napishale Specijalen kurs ve molam napisete go imeto na kursot shto ke go slusate, ostanatite ignorirajte go ova.[ Full reading ]
Comments: 0
rabotilnica za METRIKA so Georgi STALEV
Forum OKK - Portal EmptySun Apr 11, 2010 1:26 pm by evelynglyn
Третиот дел од работилницата за метрика, на кој ќе ни гостува професорот Георги Сталев, ќе се одржи на
19 април, по 15.30 ч., во ХЕСП.


Тема на средбата ќе биде версот во …

[ Full reading ]
Comments: 0
sredba so Tomislav Osmanli - izvestuvanje od prof. Srbinovska
Forum OKK - Portal EmptySat Apr 10, 2010 4:29 pm by evelynglyn
Почитувани колеги,

Професорката Србиновска тукушто ми пиша за да ме извести дека средбата со авторот Томислав Османли ќе се одржи наредната недела, во среда (14 април), …

[ Full reading ]
Comments: 0
April 2024
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Линкови
Who is online?
In total there are 2 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 2 Guests

None

Most users ever online was 141 on Thu Feb 11, 2021 2:21 am
Statistics
We have 157 registered users
The newest registered user is Ljumi

Our users have posted a total of 1416 messages in 354 subjects