Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 Sredba so Nikola MADZIROV

Go down 
2 posters
AuthorMessage
evelynglyn
Admin
evelynglyn


Female Number of posts : 374
Age : 35
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

Sredba so Nikola MADZIROV Empty
PostSubject: Sredba so Nikola MADZIROV   Sredba so Nikola MADZIROV EmptyWed Mar 02, 2011 9:17 pm

НИКОЛА МАЏИРОВ ќе гостува на нашата катедра во рамки на курсот Македонска книжевност 4. Во фокусот на разговорот ќе бидат неговата поетска збирка Преместен камен и неговите настапи (перформанси) во странство.
На средбата се поканети сите студенти на ОКК!

П.С. Ве молам потврдете го присуството до следниот понеделник за да имаме време да резервираме соодветна просторија.

Sredba so Nikola MADZIROV Nmadz12
Back to top Go down
http://streets-of-dublin.blogspot.com
Viktor Jovanoski
Number of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

Sredba so Nikola MADZIROV Empty
PostSubject: Re: Sredba so Nikola MADZIROV   Sredba so Nikola MADZIROV EmptyThu Mar 03, 2011 10:27 pm

Ако треба да се потврди и од четврта година - потврдено.
Back to top Go down
 
Sredba so Nikola MADZIROV
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» OKK sredba
» OKK sredba IV
» sredba so Tomislav Osmanli - izvestuvanje od prof. Srbinovska

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Известувања :: Инфо табла-
Jump to: