Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 Prijavuvanje ispiti: Avgust/Septemvri 2011

Go down 
AuthorMessage
Jule

Jule


Number of posts : 198
Age : 34
Registration date : 2008-04-08

Prijavuvanje ispiti: Avgust/Septemvri 2011 Empty
PostSubject: Prijavuvanje ispiti: Avgust/Septemvri 2011   Prijavuvanje ispiti: Avgust/Septemvri 2011 EmptyFri Jun 24, 2011 10:31 am

ПРИЈАВУВАЊЕ НА ИСПИТИ ЗА СЕСИЈАТА АВГУСТ/СЕПТЕМВРИ 2011
ЗА СТУДЕНТИТЕ ШТО СТУДИРААТ ПО ЕКТС:

1. 22 јуни 9 август (до 15:00 часот) пријавување на испити преку интернет (на студентските профили)

2. 22 - 30.06/8 - 9.8.2011 (до 15:00 часот) печати на пријавите за испитите што се пријавени преку интернет.


НАПОМЕНА: ЗА ПРИЈАВУВАЊЕ НА ЗАОСТАНАТ ИСПИТ (СЛУШАН ПРЕД ДВА СЕМЕСТРИ) ПРИЈАВАТА СЕ ОСТАВА КАЈ РЕФЕРЕНТОТ (ЗА ПРЕДМЕТИТЕ ШТО НЕ СЕ ПРИЈАВЕНИ ПРЕКУ ИНТЕРНЕТ)

НАПОМЕНА: СИТЕ ИСПИТИ СЛУШАНИ ВО ПОСЛЕДНИТЕ ДВА СЕМЕСТРИ ЗАДОЛЖИТЕЛНО ТРЕБА ДА БИДАТ ПРИЈАВЕНИ ПРЕКУ ИНТЕРНЕТ ВО СПРОТИВНО НЕМА ДА ДОБИЕТЕ ПЕЧАТ НА ПРИЈАВАТА ЗА ИСПИТ.


Ве молиме проверете ги предметите што ќе ги слушате во следниот зимски семестар за учебната 2011/2012, предметите се во делот Моите предмети во студентските профили, во случај на грешка пишете ни на ekts.sluzba@gmail.com.ЗА СТУДЕНТИТЕ ШТО СТУДИРААТ ПО СТАРИТЕ СТУДИСКИ ПРОГРАМИ (СО ОДЛУКА):


1. 21.6 9.8.2011 пријавување на испити за августовската сесија
Пријавувањето на испитите е во Студентската служба.
Back to top Go down
http://cheeesy.deviantart.com/
 
Prijavuvanje ispiti: Avgust/Septemvri 2011
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Prijavuvanje ispiti - januarski rok 2011
» Prijavuvanje ispiti
» ISPITI Januarska sesija 2011 - I i II dekada
» prijavuvanje za studentska stipendija 07/08
» Upisi 2010/2011

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Известувања :: Испити-
Jump to: