Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 rabotilnica za METRIKA so Georgi STALEV

Go down 
AuthorMessage
evelynglyn
Admin
evelynglyn


Female Number of posts : 374
Age : 35
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

rabotilnica za METRIKA so Georgi STALEV Empty
PostSubject: rabotilnica za METRIKA so Georgi STALEV   rabotilnica za METRIKA so Georgi STALEV EmptySun Apr 11, 2010 1:26 pm

Третиот дел од работилницата за метрика, на кој ќе ни гостува професорот Георги Сталев, ќе се одржи на
19 април, по 15.30 ч., во ХЕСП.


Тема на средбата ќе биде версот во македонското творештво.
Како подготовка за работилницата може да се ѕирне неговата докторска дисертација Македонскиот верс.

Сталев пратил абер да подготвиме прашања! rabotilnica za METRIKA so Georgi STALEV Icon_wink
Back to top Go down
http://streets-of-dublin.blogspot.com
 
rabotilnica za METRIKA so Georgi STALEV
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Rabotilnica za METRIKA
» Priracnik po metrika

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Известувања :: Инфо табла-
Jump to: