Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 гостувања

Go down 
AuthorMessage
evelynglyn
Admin
evelynglyn


Female Number of posts : 374
Age : 35
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

гостувања Empty
PostSubject: гостувања   гостувања EmptyTue Mar 08, 2011 2:01 am

Драги мои,

Професорката Ќулавкова ни организира две гостувања (едното по Модели на толкување, другото по Креативно пишување 2) за месецов:

  • Модели на толкување
    15. 03. 2011 |09:30h| - гостување на Ана Кечан (архетипско-ритуална интерпретација на Господар на прстените, трилогијата; за овој семинар потребно е да се изгледаат трите филмови на Питер Џексон!)

  • Креативно пишување
    24. 03. 2011 |11:20h| - гостување на Бела Глигорова (креативна работа; пишување драмска сцена врз база на расказ)Се гледаме таму!
Back to top Go down
http://streets-of-dublin.blogspot.com
 
гостувања
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Нешто за Хајдегер
» 30 години ОКК

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: IV година :: Херменевтика-
Jump to: