Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 III godina - III tromesechje

Go down 
3 posters
AuthorMessage
evelynglyn
Admin
evelynglyn


Female Number of posts : 374
Age : 35
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

III godina - III tromesechje Empty
PostSubject: III godina - III tromesechje   III godina - III tromesechje EmptySat Mar 20, 2010 8:52 pm

Поетика на симболизмот - 22. 03 |10:30|
Естетика II - 23. 03 |14:00|
Книжевноста и ликовните уметности - 31. 03 |15:00|


По курсот Теорија на рецепција нема да имаме колоквиуми, туку само усен испит на крајот од семестарот, во склопна испитната сесија. Покрај испитот, сепак ќе треба да приложиме и семинарски труд.


Last edited by evelynglyn on Thu Mar 25, 2010 12:42 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
http://streets-of-dublin.blogspot.com
Kinegoida
Female Number of posts : 57
Age : 35
Registration date : 2008-04-07

III godina - III tromesechje Empty
PostSubject: Re: III godina - III tromesechje   III godina - III tromesechje EmptySun Mar 21, 2010 12:13 am

Simbolizam vo 10.30, ne vo 9.40????
Back to top Go down
evelynglyn
Admin
evelynglyn


Female Number of posts : 374
Age : 35
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

III godina - III tromesechje Empty
PostSubject: Re: III godina - III tromesechje   III godina - III tromesechje EmptySun Mar 21, 2010 2:19 am

Да, така се договоривме за да поспиеме Smile
Back to top Go down
http://streets-of-dublin.blogspot.com
Viktor Jovanoski
Number of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

III godina - III tromesechje Empty
PostSubject: Re: III godina - III tromesechje   III godina - III tromesechje EmptySun Mar 21, 2010 10:34 pm

Дали тоа значи дека ќе немаме час со професорката Србиновска? Зашто има предавање за дводомните писатели од страна на Иван Доровски (чешки македонист) во Сала за седници од 11:20h, па ако немаме час би можело да се отиде таму...

Патем, Јакимска, поправи за Естетика: од 14:00h.
Back to top Go down
evelynglyn
Admin
evelynglyn


Female Number of posts : 374
Age : 35
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

III godina - III tromesechje Empty
PostSubject: Re: III godina - III tromesechje   III godina - III tromesechje EmptyMon Mar 22, 2010 12:27 am

Да, нема да го одржиме часот по Рецепција во редовниот термин. Тукушто ми пиша професорката и предложи во текот на наредната недела да се договориме за термин во кој би го надоместиле овој пропуштен час.

Значи, Јованоски - слободно можеш да одиш на предавањето! Останатите би можеле да ти се приклучиме откако ќе завршиме со колоквумот.

И благодарам за исправката, сега ќе го напишам точното време за колоквиумот по Естетика.
Back to top Go down
http://streets-of-dublin.blogspot.com
Viktor Jovanoski
Number of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

III godina - III tromesechje Empty
PostSubject: Re: III godina - III tromesechje   III godina - III tromesechje EmptyMon Mar 22, 2010 1:02 am

Благодариме... Андоновска...
Back to top Go down
Sponsored content

III godina - III tromesechje Empty
PostSubject: Re: III godina - III tromesechje   III godina - III tromesechje Empty

Back to top Go down
 
III godina - III tromesechje
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Za prva godina
» Vtora godina II
» Preliminaren raspored za IV godina
» Kolokviumi III godina - II tromesecje
» Preliminaren raspored za I godina

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Известувања :: Колоквиуми-
Jump to: