Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 Odlozuvanje na kolokviumot? Da ili ne?

Go down 
2 posters
AuthorMessage
emilija

emilija


Number of posts : 20
Registration date : 2008-04-10

Odlozuvanje na kolokviumot? Da ili ne? Empty
PostSubject: Odlozuvanje na kolokviumot? Da ili ne?   Odlozuvanje na kolokviumot? Da ili ne? EmptyMon May 05, 2008 11:17 am

Pred malku mi se javi pretstavnik od "turkolozite" so predlog da se odlozi kolokviumnot po makedonski. Sakaat da se sobereme site i da ideme do Stojka za da vidime sto mozeme da napravime. inaku ne mi e mnogu jasno kako bi mozele da se sobereme site koga pravime kolokvium utre, a i ne veruvam bas mnogu deka utre ke saka da go odlozi kolokviumot koga ke i predlozime za vreme na kolokviumot.
Na kraj ova e samo moja obvrska da ve izvestam. Ako nekoj se slozuva i ima predlozi neka poveli. Ako pak, nekoj saka da kontaktira so 'turkolozite' za da gi izvesti eve go brojot na eden od pretstavnickite. Acka Tel. br. 070428710
Back to top Go down
Viktor Jovanoski




Number of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

Odlozuvanje na kolokviumot? Da ili ne? Empty
PostSubject: Odlozuvanje na kolokviumot? Da ili ne?   Odlozuvanje na kolokviumot? Da ili ne? EmptyMon May 05, 2008 10:09 pm

Јас не сум за одложување: не е праведно спрема професорката што веќе ни го одложи две недели; а и мислам дека ќе се налути...
Back to top Go down
 
Odlozuvanje na kolokviumot? Da ili ne?
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» za kolokviumot
» Rezultati od kolokviumot

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: I година :: Современ македонски 1-
Jump to: