Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 odlozuvanje na II kolokvium

Go down 
+3
ana n.
evelynglyn
Nikolina
7 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Viktor Jovanoski




Number of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

odlozuvanje na II kolokvium - Page 2 Empty
PostSubject: Re: odlozuvanje na II kolokvium   odlozuvanje na II kolokvium - Page 2 EmptySat Jan 10, 2009 12:03 pm

Текстот релевантен за социјална функција може да се најде во Поимникот под заглавниот збор функции, поделокот социолошка функција; тоа е на 595-6 страница. Исто така, не е лошо да се прочита и текстот ангажман (33 стр.) бидејќи е поврзан токму со манипулација на социјалната функција.

За стил и стилистика, и тоа доста опширен текст, има под заглавниот збор школи на стилистиката (поради грешка при нумерирањето, овде е бесполезно да се напише бројот на страницата).
Back to top Go down
Viktor Jovanoski




Number of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

odlozuvanje na II kolokvium - Page 2 Empty
PostSubject: MNOGU, MNOGU VAZNO!   odlozuvanje na II kolokvium - Page 2 EmptySun Jan 11, 2009 7:40 pm

Другари и другарки, професорката Марија денес ми ја пратила следнава порака:

Виктор,

Ако сакате може колоквиумот да биде на 20ти, во 9:00h.
Договорете се и јавете ми.

Поздрав,
Марија.


Па, во интерес на побрз одговор, го ставам предлогот на итно гласање. Притоа, ве молам да се информирате за мислењето на оние кои претпоставувате дека потешко им е да дојдат до интернет.
Back to top Go down
evelynglyn
Admin
evelynglyn


Female Number of posts : 374
Age : 35
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

odlozuvanje na II kolokvium - Page 2 Empty
PostSubject: Re: odlozuvanje na II kolokvium   odlozuvanje na II kolokvium - Page 2 EmptySun Jan 11, 2009 7:50 pm

па... си има и 20ти јануари свои предности Smile
не знам, и двете варијатни ми одговараат, со тоа што оваа за 14ти остава повеќе простор за други битни работи.

како и да одлучите ќе ми одговара.
Back to top Go down
http://streets-of-dublin.blogspot.com
bojana

bojana


Female Number of posts : 44
Age : 37
Real name : Bojana
Registration date : 2008-04-07

odlozuvanje na II kolokvium - Page 2 Empty
PostSubject: Re: odlozuvanje na II kolokvium   odlozuvanje na II kolokvium - Page 2 EmptySun Jan 11, 2009 9:39 pm

jas i emilija se slozuvame za 20 - ti januari.
Back to top Go down
Viktor Jovanoski




Number of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

odlozuvanje na II kolokvium - Page 2 Empty
PostSubject: Re: odlozuvanje na II kolokvium   odlozuvanje na II kolokvium - Page 2 EmptySun Jan 11, 2009 9:49 pm

Николина и Слаѓана се, исто така, согласни за одложување. За половина час треба да се видам со Мицески, па тогаш ќе го пренесам и неговото мислење, макар што и не знам дали ќе има какво и да е влијание врз конечниот исход.
Back to top Go down
Viktor Jovanoski




Number of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

odlozuvanje na II kolokvium - Page 2 Empty
PostSubject: Re: odlozuvanje na II kolokvium   odlozuvanje na II kolokvium - Page 2 EmptySun Jan 11, 2009 11:18 pm

Бидејќи и Мицески се согласува (и пред се, бидејќи пораката од професорката и по втор пат ми стигна) ќе почекам само уште еден-два часа, а потоа ќе и пишам дека се согласуваме за промената (зашто, во главно, сите се за а мислам дека само уште Ана треба да напише дали и одговара).
Back to top Go down
evelynglyn
Admin
evelynglyn


Female Number of posts : 374
Age : 35
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

odlozuvanje na II kolokvium - Page 2 Empty
PostSubject: Re: odlozuvanje na II kolokvium   odlozuvanje na II kolokvium - Page 2 EmptySun Jan 11, 2009 11:33 pm

Виктор, добив потврда од Ана Н., и` одговара и нејзе да го имаме колоквиумот на 20ти. Можеш да и` ја пишеш конечната одлука на професорката.
Back to top Go down
http://streets-of-dublin.blogspot.com
Viktor Jovanoski




Number of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

odlozuvanje na II kolokvium - Page 2 Empty
PostSubject: Re: odlozuvanje na II kolokvium   odlozuvanje na II kolokvium - Page 2 EmptyMon Jan 12, 2009 12:23 am

Благодарност до двете Ани. Штотуку и пишав на професорката дека се
согласуваме. Доколку нема некои промени, мислам дека може да сметате за
потврдено: колоквиумот по Теорија на книжевни дискурси ќе се оддржи 20 јануари во 9:00h.
Back to top Go down
Viktor Jovanoski




Number of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

odlozuvanje na II kolokvium - Page 2 Empty
PostSubject: Re: odlozuvanje na II kolokvium   odlozuvanje na II kolokvium - Page 2 EmptyWed Jan 14, 2009 6:56 pm

Бидејќи бев прашан за бројот на страниците кои се потребни да се прочитаат од Лотман, еве ги: 85-128 и 429-448. И толку.
Back to top Go down
Sponsored content





odlozuvanje na II kolokvium - Page 2 Empty
PostSubject: Re: odlozuvanje na II kolokvium   odlozuvanje na II kolokvium - Page 2 Empty

Back to top Go down
 
odlozuvanje na II kolokvium
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Kolokvium
» Za kolokvium
» Za kolokvium
» za kolokvium II
» I kolokvium

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: II година :: Теорија на дискурси-
Jump to: