Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Casot od 27 noemvri 2008

Go down 
AuthorMessage
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Casot od 27 noemvri 2008   Thu Nov 27, 2008 11:20 pm

Поради слабата посетеност на горенаведниот час, само накратко да пренесам дека денес се осврнавме на општите одлики на Овидиевата поетика и накратко ја видовме неговата биографија, по што се посветивме на читање на неколку извадоци од Метаморфози (истите ќе ги донесам во понеделник). Професорот рече дека на вториот колоквиум ќе има само едно прашање за Овидиј и истото ќе биде нешто општо за самата структура на Метаморфози, па оттука ќе ги донесам и белешките што ги набележував на часот. За следниот час треба да се прочитаат првите шест пеења од Ајнеида.
Back to top Go down
View user profile
 
Casot od 27 noemvri 2008
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» MOA-2008-BLG-310Lb - planet in the Galactic Bulge
» OGLE-2008-BLG-513L b
» Pls explain- National Budget Circular 517 dated dec 22, 2008.
» Mercredi 5 novembre 2008: Un jour historique!!!
» Exoplanets in 2008

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: II година :: Римска книжевност-
Jump to: