Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Sredba so Nikola MADZIROV

Go down 
AuthorMessage
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Sredba so Nikola MADZIROV   Wed Mar 02, 2011 9:17 pm

НИКОЛА МАЏИРОВ ќе гостува на нашата катедра во рамки на курсот Македонска книжевност 4. Во фокусот на разговорот ќе бидат неговата поетска збирка Преместен камен и неговите настапи (перформанси) во странство.
На средбата се поканети сите студенти на ОКК!

П.С. Ве молам потврдете го присуството до следниот понеделник за да имаме време да резервираме соодветна просторија.

Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: Sredba so Nikola MADZIROV   Thu Mar 03, 2011 10:27 pm

Ако треба да се потврди и од четврта година - потврдено.
Back to top Go down
View user profile
 
Sredba so Nikola MADZIROV
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» 'The hand of Nicolas Tesla' : the first photograph ever taken by the light of the future!

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Известувања :: Инфо табла-
Jump to: