Општа и компаративна книжевност
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Za kolokvium

Go down 
AuthorMessage
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Za kolokvium   Sat May 30, 2009 12:56 am

Професорката Маја штотуку одговорила на нашето барање за поместување на колоквиумот на следниов начин:

Виктор,

Жал ми е што немав прилика да го видам вашиот mail порано, оти компјутерот ми беше на сервисирање. Така ќе можев навреме да ви договорам оти поместувањето нема да биде можно, зашто веднаш по закажаниот термин за колоквиум во четврток заминувам на пат. Меѓутоа, теориски е можно да презакажеме за понеделник, 8 јуни, со тоа што веќе влегуваме во рамки на јунската сесија. Договорете се меѓусебно и јавете ми во текот на викендот.

Поздрав,
М.Б.


Па, да се договориме!
Back to top Go down
View user profile
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: Za kolokvium   Sat May 30, 2009 1:11 am

Јас сум за.
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
bojana

avatar

Female Number of posts : 44
Age : 31
Real name : Bojana
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: Za kolokvium   Sat May 30, 2009 1:12 am

Mene ne mi odgovara na 8mi nema da sum tuka. Ako ne moze, neka ostane stariot termin.
Back to top Go down
View user profile
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: Za kolokvium   Sat May 30, 2009 1:14 am

Сепак ќе можеш ли да ја прашаш професорката дали пред 8ми (ако се изгласа за ден кога би го правеле колоквиумот) би била на факултет за да земеме потписи оние што немаме?


Тенк ју.
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
bojana

avatar

Female Number of posts : 44
Age : 31
Real name : Bojana
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: Za kolokvium   Sat May 30, 2009 1:17 am

Biljana sega me izvesti deka i na nejze ne i odgovara na 8mi, no poradi faktot deka ne e registrirana na forumot ne moze da go dade svojot glas, pa eve jas sum zastapnikot. Imale taa nedela ispit po teorija i nema da mozat da polagaat kolokvium. Znaci zaklucok: Biljana e za stariot termin, t. e. za 4ti.
Back to top Go down
View user profile
emilija

avatar

Number of posts : 20
Registration date : 2008-04-10

PostSubject: Re: Za kolokvium   Sat May 30, 2009 1:23 am

Na mene ne mi odgovara zatoa sto iamam ispit togas srpski.
Back to top Go down
View user profile
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: Za kolokvium   Sat May 30, 2009 1:35 am

Епа очигледно се гледаме на 4ти. Мислам дека можеш слободно да ја известиш професорката Виктор, сепак прашај ја дали пред 4ти е на факс за да земеме потпис и да завериме семестар.Тенк ју, пак.
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
Viktor JovanoskiNumber of posts : 319
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: Za kolokvium   Sat May 30, 2009 7:07 pm

Добро - веднаш ќе и пишам на професорката. Само - ако можете - известете ги Николина и Слаѓана, зашто (особено Ники) очекуваше дека ќе се одложи колоквиумот за петок, па, претпоставувам дека тоа иницирало и одредени промени во нејзините планови за учење.
Back to top Go down
View user profile
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: Za kolokvium   Sat May 30, 2009 8:49 pm

Може да гласа и Биљана слободно, дозволен им е пристап и на незачленети корисници. We hear you, Bile Wink
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
Jule

avatar

Number of posts : 198
Age : 29
Registration date : 2008-04-08

PostSubject: Re: Za kolokvium   Wed Jun 03, 2009 2:35 pm

И? Одложено? Smile
Back to top Go down
View user profile http://cheeesy.deviantart.com/
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: Za kolokvium   Wed Jun 03, 2009 4:25 pm

ДА! За во понеделник од 10 часот.
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
KinegoidaFemale Number of posts : 57
Age : 30
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: Za kolokvium   Fri Jun 05, 2009 9:33 pm

Koj prv kje ja vide porakava, go zamoluvam da napishe koi lekcii od Kina vleguvaat vo vtoriot kolokvium? Blagodaram..!
Back to top Go down
View user profile
evelynglyn
Admin
avatar

Female Number of posts : 374
Age : 30
Real name : shhh
Registration date : 2008-04-06

PostSubject: Re: Za kolokvium   Fri Jun 05, 2009 9:37 pm

Многу - скоро се`, ако се исклучат првите две.
Од конфучијанство и таоизам натаму, вклучувајќи ги и нив.
Back to top Go down
View user profile http://streets-of-dublin.blogspot.com
KinegoidaFemale Number of posts : 57
Age : 30
Registration date : 2008-04-07

PostSubject: Re: Za kolokvium   Fri Jun 05, 2009 10:21 pm

Ohooo...Fala, Ana! So les uchenjeto i se gledame!
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content
PostSubject: Re: Za kolokvium   

Back to top Go down
 
Za kolokvium
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: II година :: Ориентални книжевности-
Jump to: